Inteligentní osvětlení Philips Hue nachází stále více příznivců

Součástí vybavení tzv. chytrých domácností jsou ovládací senzory a čidla pro ovládání domácích spotřebičů, dveřních zámků, vytápění domu, a pochopitelně také osvětlovací techniky. Renomovaný výrobce svítidel a technologického vybavení svítidel Philips již před mnoha lety uvedl na trhu produktovou řadu inteligentních systémů Hue.
ovládání domu.jpg

Jaké jsou výhody tohoto systému

· Možnost spínání a zhasínání světel pomocí chytrého telefonu nebo tabletu.
· Možnost ovládání zařízení chytrým příslušenstvím – vypínači, spínači, stmívači umístěnými kamkoliv v dosahu bezdrátového signálu.
· Schopnost měnit jas a intenzitu osvětlení.
· Regulovat barevnou škálu veškerých odstínů světelného spektra.
· Zapínat a vypínat osvětlení v předem určený čas v několika nezávislých programovatelných režimech.

Vybírejte vhodné příslušenství

Aby celé zařízení mohlo spolehlivě pracovat, bude nutné je osadit přemostěním, tzv. Philips Hue Bridgem. Ten zvládá pracovat s více než čtyřiceti světly současně. Osvětlení lze také vybavit funkcí stmívání. Plynulou regulaci náběhu a zhasínání zajistí Hue Dimmer Switch. Součástí systému jsou tzv. chytré žárovky označené jako Dimm – stmívatelné.
Chytrá svítidla by postrádala svůj význam, kdyby jej nebylo možno ovládat dálkově z přenosných zařízení. Dokonalý komfort vzniká teprve propojením systému s chytrým vypínačem Philips Hue Tap.
žluté pozadí.jpg
Ten je pochopitelně přenosný a lze jej umístit kamkoliv – na zeď, na konferenční stolek, na noční stolek do ložnice atd. Součástí výrobku jsou čtyři tlačítka, jež je možno libovolně naprogramovat do různých typů režimů. Hue Tap umožňuje ovládat osvětlení i bez mobilního telefonu. Jeho zvláštností je, že k jeho provozu není třeba baterií ani dobíjecího zdroje, vypínač využívá kinetickou energii při pohybu jednotlivých tlačítek, kterou v sobě kumuluje.
Hue Motion Senzorje speciální pohybové čidlo, které spíná světelné zdroje vždy, když se někdo ocitá v jeho blízkosti, a to ve vzdálenosti pěti metrů a pracovním úhlu max. 100 stupňů. Čidlo napájí dvě mikrotužkové baterie AAA.