Často je nejlepším lékem na všechny neduhy chvilka her

Každý z nás si občas prochází skutečně krušným obdobím. Někteří zažívají tíživou finanční či životní situaci a hledají cestu ven. Jenomže s horkou hlavou se hůře hledá. Máte v hlavě tucet myšlenek a neskutečně moc problémů. Proto je třeba je pěkně na chvíli odsunout stranou a chvíli relaxovat. Například při nějaké té pohybové hře! Nemusí se jednat přímo o hru na honěnou nebo schovávanou, může to být i něco mnohem sofistikovanějšího. Něco u čeho si odpočinete a přivede vás to na jiné myšlenky. Hlavně tedy získáte tolik potřebný časový odstup od situace, abyste ji mohli náležitě pěkně zanalyzovat. A hlavně si promyslet, jak to bude dál.
prostor na paintball.jpg


1) Paintball

Střelit si do někoho a následně utíkat před někým, kdo vám chce uštědřit hezkých pár modřin, nikdy nikoho nenechalo chladným. Minimálně se pořádně vyběháte, když neumíte mířit. To je přesně to pravé ořechové – starat se o to, kde létají kulky na alespoň pár hodin. Z vašeho strastiplného života to může být nanejvýše osvobozující.


2) Laser game

Kdo nechce modráky, tak pro něj jsou tu laser arény. Oblečte si vestu, vezměte laserové zbraně a běžte si zastřílet jako v nějakém sci-fi. Je to skoro to samé, ale možná ještě větší makačka, protože se musíte neustále hýbat v neskutečně malém prostoru. Nutí vás to tak neustále utíkat od ostatních.

děti a mičuda.jpg


3) Silové sporty

Není to tak úplně hra v tom pravém smyslu, ale můžete ji z toho udělat! Hecněte se s přítelem a dejte se na porovnávání síly a rekordů. Jednoduchá hra, která vás zaměstná jinak než hlavou. A ještě si u toho zasoutěžíte.

A proč nejsou počítačové hry to pravé ořechové?

Protože stále jenom sedíte. Sice přemýšlíte nad něčím jiným, ale není to takový odpočinek, kterého se vám dostane u skutečné fyzické aktivity. Proto si raději běžte zaběhat na vyčištění hlavy, než zahrát. Uděláte pro sebe mnohem víc. Potřebujete pořádnou zátěž na svaly, vyplivnout všechno negativní a nasát to pozitivní – ne se rozzuřit u LoL nebo CoD. A když už chcete něco hrát na počítači, tak si aspoň nasaďte VR masku a pořádně to roztočte ve virtuální realitě.