Jak vybrat správné odrážedlo?


Na trhu dnes najdeme nepřeberné množství vybavení pro děti. Od klasických plastových motorek pro kovová odrážedla, až po takzvaná první kola, která se již velmi podobají opravdovým kolům pro malé děti.

odrážedlo pro dítě


Kdy je ten správný čas a jak vybírat?


Okolo roku věku už dítě zpravidla začíná chodit, koordinuje své pohyby a udrží v sedu stabilitu. Často proto k prvním narozeninám dostává tento oblíbený dětský dopravní prostředek. Na co si však dát pozor:


·         Mělo by být bezpečné – dítěti by při manipulaci s ním nemělo hrozit nebezpečí, tedy žádné ostré části, také by mělo být dostatečně lehké.


·         Snadná manipulace a dobrá stabilita musí být samozřejmostí – dítě by mělo rychle pochopit, co má dělat, mělo by tedy bez problémů dosáhnout oběma nohama na zem a uchopit řídítka.


Plastová odrážedla jsou lehká, děti proto nemají problém je poponášet, když chtějí. U kovových kol, tří a čtyřkolek je to mírně složitější, vyšší váha však zaručuje lepší odolnost materiálu a větší stabilitu vozítka.


Je nutné sledovat také doporučení výrobce, pro jakou věkovou a váhovou kategorii je který model určen, současně atestace nezávadnosti pro malé děti není na škodu.


U takzvaných prvních kol, což jsou kovová odrážedla, připomínající dětská kola, avšak bez šlapadel, je vhodné zvážit přítomnost ruční brzdy. U malého dítěte, které sotva udrží stabilitu, by mohla být na škodu, u většího však bývá nezbytnou.
dětské odrážedlo


Ověřená kvalita


Před nákupem je v každém případě vhodné informovat se na zkušenosti zákazníků s vybraným zbožím, u prvního takovéhoto dopravního prostředku pro malé dítě není také od věci navštívit prodejnu a vyzkoušet, jak bude zvolený kousek dítěti velikostně a provedením sedět. Máte-li zkušenost s ověřenou značkou, pak se jí můžete držet. U potřeb pro děti se nevyplácí šetřit, i když je spousta věcí pořizována třeba jen na jednu sezonu.


Cena se pohybuje zhruba od tří set korun za plastové motorky po několik tisíc za první kola bez šlapadel.