Jak zvolit správný typ schodiště

Není pochyb o tom, že stavba či rekonstrukce domu je velmi náročná záležitost, a to jak finančně, tak i časově. Nelze se tedy divit, že je zde spousta věcí, které je potřeba zařídit. Je tedy jen pochopitelné, že některým věcem můžeme věnovat menší pozornost, než by si ve skutečnosti zasloužily.

Jednou z nich je i výběr schodiště kmkdesign.cz. Toho existuje mnohem více druhů a typů, než by se na první pohled mohlo zdát. Proto je dobré se seznámit alespoň s těmi nejdůležitějšími, a zjistit, kam je vhodné je umístit. To nám pak pomůže se správně rozhodnout pro některý z nich, až to budeme potřebovat.

kovové venkovní schodiště

Samozřejmě tím nejznámějším a nejrozšířenějším je klasický typ. Ten je obvykle postaven z betonu, ovšem bývá pokryt obvykle buď linoleem či dřevem, neboť chůze po holém betonu není zrovna příliš příjemná. Najdeme je prakticky všude, kde je nutné zajistit, aby po schodech mohlo chodit více lidí nahoru i dolů najednou.

Jiným typem jsou točité schody. Ty se používají méně, neboť chůze po nich je podstatně méně příjemná. Není to z důvodu povrchu, ale proto, že je zde nutné skutečně dávat pozor na to, kam šlapeme. Důvodem je měnící se šířka schodu po celé jeho délce. Najdeme je většinou tam, kde pro nedostatek místa není možné umístit jiný typ.

běžný typ dřevěného schodiště

Dále existuje i prakticky žebříkovitý typ, který se vyznačuje strmějším sklonem, než má jiný typ. Také stupně nejsou plné, nýbrž existuje jen horní nášlapná část. Ta také bývá užší, než je obvyklé. Díky tomu jsou vhodné tam, kde je mnohem menší prostor a kde se nepočítá s tím, že budou tak často využívány. Slouží obvykle jako vstup do sklepa či na půdu.

Výše uvedené jsou pouze ty nejzákladnější typy. Samozřejmě jich existuje mnohem více, avšak toto jsou ty nejběžnější. Z většiny z nich si můžeme snadno vybrat, který z nich se nám bude nejvíce hodit. Díky tomu můžeme udělat nejlepší rozhodnutí.