Prevence prostaty je důležitá

Jistě to znáte. Snažíte se jíst zdravě a mít dostatek pohybu, ale i tak se někdy stane, že vás tělo přestane poslouchat a vám nic jiného nezbyde než navštívit svého lékaře. Ten by vám měl vždy pomoci a zeptat se vás na vaše pocity a jak dlouho váš problém trvá. Z vlastní zkušenosti vím, že je třeba opravdu chodit zavčas a ne čekat, až se problém dostane do větších rozměrů. Mě se to jednou stalo. Stále mě bolel kotník. Vůbec jsem nevěděla, čím to může být, protože jsem žádný úraz neměla. Myslela jsem si, že je třeba jen kotník namožený, a tak jsem si sama naordinovala klidový režim. Ale protože já miluji sport, tak jsem si neodpustila alespoň procházky místo mého oblíbeného běhu.

Pro muže je prostata citlivé téma

Pořídila jsem si kvalitní chodeckou obuv a doufala jsem, že moje problémy rychle vymizí. Ovšem ani po dvou týdnech se bolest nelepšila, kotník mi začal dokonce otékat. To už jsem zpozorněla. Koupila jsem si v obchodě chladivou mast a říkala jsem si, že tohle už určitě pomůže. Mast jsme aplikovala pravidelně asi pětkrát denně a říkala jsem si, jak jsem na to vyzrála. Opravdu mě nebaví sedět dlouho v čekárně u lékaře. To nemám ráda. Bohužel ale ani chladivý gel nepomohl, a tak jsem nakonec k lékaři musela. Zjistili mi na rentgenu zánět a dostala jsem léky. Prý jsem neměla otálet a jít k lékaři hned.

Prevence je důležitá

Tady aspoň vidíte, jak se nevyplatí banalizovat bolest. Bolest v těle právě signalizuje, že je něco v nepořádku a je třeba to hned řešit. Někdy se může jednat jen o malý problém, někdy je to závažné a je třeba to léčit. To platí i pro pány a jejich prevence prostaty. Ta je hodně citlivá a věkem se mění. Věkem se mužská prostata někdy zvětšuje, čím znesnadňuje močení. Močení je velmi časté, avšak s malým obsahem moči. Přirovnala bych, když jsem byla těhotná. Za noc jsem šla asi desetkrát na toaletu a výsledek minimální. Proto doporučuji pravidelné prohlídky prostaty.