Vitamíny, které jsou pro tělo nezbytné

Vitamíny si naše tělo ve většině případů nedokáže samo vyrobit, ale získává je ze stravy. V lidském organismu ale hrají významnou roli a jejich nedostatek může mít za následek mnoho zdravotních problémů. Bez potřebných vitamínů naše těl nedokáže dost dobře fungovat.Doplňky stravy

Vitamíny jsou pro náš organismus nesmírně důležité, to se učí už děti na základní škole. Ve většině případů si je ovšem tělo nedokáže samo vytvořit a získává je přirozenou cestou z naší stravy. Bez nich není naše tělo schopno fungovat, vitamíny pomáhají s metabolismem a jsou hlavním pilířem některých tělesných funkcí. Jsou nezbytné při mnoha onemocněních, pomáhají udržovat imunitní systém a jsou zapotřebí při výstavbě nových tkání. Zkrátka bez vitamínů se naše tělo neobejde.

Vitamíny můžeme rozdělit do dvou velkých skupin: ty, které jsou rozpustné v tucích a ty, které se rozpouštějí ve vodě. Ty, které se rozpouští v tucích, jsou vitamíny A, D, E a K a v tucích jsou to skupina vitamínů B a C.

Proč je ale samotné rozdělení tuků tak důležité? Vitamíny, které jsou rozpustné v tucích, se v těle ukládají http://www.techlive.cz/Kam-se-uklada-stazena-hudba-fotky-a-filmy-z-internetu-do-mobilu-s-Windows-A_3292 a vydrží v našem organismu i několik týdnů. V takovém případě se můžete těmito vitamíny velice snadno předávkovat, je tedy velice důležité dodržovat přesná dávkování. Naopak vitamíny, které jsou rozpustné ve vodě, přijme tělo jenom množství, které využije a zbytek vyloučí. V tomto případě se vitamíny nemůžete předávkovat a naopak při jejich nedostatku může tělo onemocnět.Čerstvé ovoce

Jak účinně doplňovat vitamíny?

Jak už bylo řečeno, mnoho vitamínu přijmeme již ve formě stravy a pokud je naše strava skutečně pestrá, naše tělo si z ní vezme vše potřebné. V zimních měsících mu můžete trochu pomoc přírodními doplňky, jako je například zelená pšenice https://www.nakliceno.cz/mlada-psenice/, ječmen, chlorela nebo spirulina.