Co získáte dřevěným plotem kolem vaší zahrady


Působí přirozeně – co naplat, když se budete rozhodovat, jakému typu oplocení dáte přednost, a budete zohledňovat jeho vzhled, budou dřevěné ploty tím nejkrásnějším řešením, nejvíce elegantním a atraktivním. Samozřejmě záleží na tom, jak bude plot vysoký, jak budou koncipované plaňky, jejich rozestupy a šíře, případně další úpravy, jako je ozdobné frézování, zaoblení atp.

plot s květinami

Dřevo můžete natírat různými i vodou ředitelnými lazurovacími laky, takže si vytvoříte prostředí, jaké vás nejvíce oslovuje, doslova na míru. Stačí se porozhlédnout po hotových nafocených projektech na Internetu, je jich tam mnoho a některé z nich pro vás mohou být velmi inspirativní.

Dřevo je netoxické – dřevěné hračky mohou olizovat i batolata, pokud jde o dřevo bez toxických barev a laků, vůbec jim neublíží. Pokud i vy zvolíte vhodné nátěrové hmoty, neublíží dřevěný plot vaší zeleni ani vašim dětem. Dřevěný masiv není dřevotříska, která obsahuje formaldehyd a jiná syntetická pojiva, ostatně plot z dřevotřísky by se vám zkroutil a rozpadl poměrně rychle.

dřevěný plot

Perfektně zapadne do zeleně – nemusíte to s výškou oplocení nijak přehánět, pokud vyloženě netrváte na tom, abyste měli zajištěné soukromí, např. oplocením z betonových desek, dřevěný plot může být i velmi nízký, případně doplněný živým plotem. Dřevo se hodí ke každé dřevině, ke každému keři, stromu, kvetoucí rostlině či skalničce. A perfektně ladí i s krátce posečeným trávníkem, a pokud si potrpíte na vyšší trávník s lučními květy, i sem se plot ze dřeva perfektně hodí. A když už jsme se zmínili o těch lučních květech, rozhodnutí ponechat na zahradě alespoň pár desítek čtverečních metrů vzrostlých kvetoucích travin, je velmi moudré. Zajistíte tím potravu pro velmi užitečný hmyz, který se z přírody nešetrnou lidskou činností vytrácí. Travnaté louky, které vábí motýly, čmeláky a včelstvo, už vznikají i v některých městech, tak proč to nezkusit i u vás na zahradě?