Dohlédněte na to, aby školu neflákaly

Povinná školní docházka je neúprosná a žádné dítě se jí nevyhne. Přístup ke škole jako takové, má každé dítě jiný a taktéž i pocit zodpovědnosti, vůči vlastnímu životu, ve kterém se neobejde bez základního vzdělání. Rodiče proto lpí na tom, aby jejich děti měly dobrý základ do života a znalosti, které v životě využijí na sto procent.

anglický slovník

ZÁKLADNÍ ŠKOLA JE NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

Základní škola je pro děti první zkušenost s učivem, novým prostředím a přístupem k učení, které v době jejich hravého dětství ještě neznaly. Každé dítě vyniká v něčem jiném a jeho schopnosti chápání, jsou taktéž rozvinuté na jiných příčkách. Proto, pokud uvidíte, že má vaše dítě mezery v nějakém předmětu a vyloženě se trápí nad jeho učivem, měli byste mu jako rodiče pomoci nebo popřípadě mu najít doučování.

STŘEDNÍ ŠKOLA JAKO MOŽNOST K ZÁŠKOLÁCTVÍ

O něco dospělejší děti, které nastupují na střední školu, vám doma dají pěkně zabrat. Jejich pubertální pohled na to, co je zbytečné a co potřebovat nebudou, se bude dost často prát s tím, co považujete za nezbytné vy jako jejich rodiče. Mnoho začínajících středoškoláků má proto nutkání okusit, jaké to je chodit za školu a jednoduše ji flákat – tedy „ulejvat se“.
trénování psaní

V takovém případě musíte jako jeho zákonní zástupci zakročit a mít nad ním dozor. Skutečnost, že se mu ve škole nelíbí, učitelé jsou různí a celkové zaměření školy ho nijak nebaví ještě neznamená, že do ní nebude chodit. Vašim úkolem je to, abyste se postarali o to, aby vaše dítě školu úspěšně ukončilo i s maturitou.
V případě, že bude vaše dítě nezvladatelné, máte 2 možnosti, jak to zlepšit k lepšímu:
1.     Prodiskutujte doma nějakou mimoškolní aktivitu, která ho bude bavit a při které se vybouří. Možná potřebuje koníčka, který mu vyplní jeho prázdné místo v životě a zbaví ho všech negativních pocitů.
2.     Můžete s ním zajít na terapii. Mnoho dětí, které nastoupily na střední školu mají problémy s novým přístupem, ale i novými lidmi a tím, že je to pro nich neznámý svět. Některé z nich si neumí s takovými změnami poradit a všemožně sabotují všechno, co se školou souvisí. Promluvit si proto s někým nestranným, kdo bude naslouchat a snažit se pochopit to, kde je chyba, vašemu dítěti může výrazně pomoci k tomu, aby školu nemělo potřebu flákat.