Efekty pro elektrické kytary

Specifický princip

Hudební nástroj je to rozhodně zajímavý, přičemž pokud Vás zaujmul, tak si jej můžete vyzkoušet na vlastní kůži. Ve finále to často dopadne tak, že danému člověku o přiroste k srdci a rozhodne se pro nákup. Můžeme si o nich přečíst mnoho věcí na internetu a udělat si jistý obrázek, ale je také dobré samotný nákup uskutečnit v prodejně, kde Vám rádi poradí, protože takto si snadněji vyberete nástroj, se kterým budete spokojeni a hraní Vám půjde od ruky.

akustická kytara

Už podle názvu poznáme, že princip fungování je tu zcela odlišný od běžné kytary. O vydávaný zvuk se nám totiž starají elektromagnetické snímače, které si pečlivě všímají chvění strun s jádrem, přičemž tento elektrický proud nám putuje do zesilovače. Když si do něj zapojíme elektrickou kytaru a budeme hrát, tak si můžeme všimnout, že výsledný zvuk je skoro stejný jako u té klasické akustické. Ovšem to se dá s pomocí efektů snadno změnit a rázem můžeme hrát třeba metalové skladby.

Všemožné efekty

Jakmile si zakoupíme klasickou kytaru, tak víceméně při správném naladění bude mít stále stejný zvuk. Jak už jsme si řekli, tak u té elektrické je to zcela jiné. Ta funguje za pomoci elektrického proudu, takže už jste možná slyšeli o tom, jak si lidé dříve vyráběli doma pájením elektrické obvody, které právě měli za účel dosáhnout jistého efektu. Jak vidíte, tak mají dlouhý vývoj, přičemž dnes jsou na skvělé úrovni, kdy už je ověřené, co funguje, takže efekt dobře funguje, takže potřebně deformuje zvuk, ale nijak jej negativně nezkazí.

elektrická kytara

Při nákupu dávejte pozor, protože je spousta produktů, přičemž ty máme rozděleny do určitých druhů, ovšem každá krabička má svůj efekt specifický. Mezi velmi známé se těší Catalinbread Belle Epoch https://feedbackpedals.com/product/catalinbread-belle-epoch/, kde je požívání snadné, protože se nemusíme starat například o čištění pásek či hlav. Tento výrobce dbá na kvalitu a dobré zpracování, takže u tohoto efektu se rozhodně nemáte čeho bát.