Elektrocentrály od kvalitní výrobců


Elektrocentrála je skvělá možnost, jak vyrábět elektřinu klidně uprostřed ničeho. S moderními spalovacími motory je zajištěna dobrá spotřeba i výkon.

Elektrocentrály od kvalitní výrobců

Spalovací motory

U zařízení jako je elektrocentrála potřebujeme, aby fungovali i bez přístupu klasické elektrické sítě z elektrárny. Tento stoj musí elektřinu naopak ještě vyrábět, abychom na něj mohli napojit potřebné spotřebiče třeba na stavbě, kde ještě není klasická přípojka. Aby byl zajištěn spolehlivý provoz, kdekoliv budeme potřebovat, tak se k pohonu používají splachovací motory. Tomu stačí mít dostatek provozních kapalin, paliva, a vzduchu, protože potom poběží bez zaváhání.

dvouválvocý motor

Vůbec nejzákladnější rozdělení je na vznětové a zážehové. Zážehový motor můžeme ještě rozdělit na dvoutaktní a čtyřtaktní. Vzhledem k spotřebě, emisím, účinnosti a dalším faktorům je dnes nejčastěji používá čtyřdobý. Jeho princip je dost odlišný, takže nemusíme přidávat do benzínu olej. Dieselové jsou zase oblíbené kvůli nižší spotřebě, a proto je najdeme i v průmyslových strojích a nákladních automobilech, které něco sežerou.

Výroba elektrické energie

Motor je rozhodně pro elektrocentrálu klíčovou části, protože produkuje jistý výkon při daných otáčkách. Otáčivým pohybem motoru se roztáčí zařízení, které mechanický pohyb předvádí na elektrickou energii. Nejčastěji hovoříme o dynamu či alternátoru, který můžeme znát z osobního automobilu. Ovšem u něj je to jedna z mnoha součástek a dobíjí akumulátor. U elektrocentrály je tato elektrická součástka velmi důležitá a využívá veškerý výkon motoru.

značka honda

Pomocí dalších elektrických součástek je zajištěna stabilní dodávka elektrického proudu 230 V, který jde až do zásuvky. Ta je klasická jako ta, kterou máme doma ve stěně, takže do ní zapojíme potřebný spotřebič. Elektrocentrál Honda je mnoho, ovšem jsou odlišné, a to i cenově. Takovým klasickým měřítkem je výkon, protože na takovou stavební sbíječku je potřeba už docela silné zařízení, kterému zároveň nebude vadit prostředí stavby, kde je spousta prachu.