Jak po zimě probudit bazén

V poslední rokách Českou republiku trápí velice horká léta. Pro mnohé jediná naděje na zchlazení během parných prázdnin je zmrzlina a bazén. Druhé zmíněné je mezi Čechy velice oblíbená letní zábava, která zároveň sbližuje lidi. Každý, kdo bazén vlastní mi jistě dá zapravdu, že je to sice výborný pomocných v horkých dnech, ale zároveň bazén vyžaduje důkladnou péči.

péče o bazén

Je samozřejmé, že se o něj musíme starat během koupací sezony. Opravdu nikdo se nechce koupat v zapáchajícím bazénu se špinavou vodou a nečistotami na dně. Ačkoliv se zdá že péče o bazén během léta je klíčová, není tomu úplně tak. Příprava na začátku sezony, neboli odzimování, může usnadnit péči přes léto. Správná konečná https://mapy.cz/%3Fsource%3Dfoto%26id%3D252247 péče o bazén zase napomůže snadnějšímu startu v dalším roce.

koupání v bazénu

Co spadá pod pojem odzimování?

Tato činnost zahrnuje diagnostiku a úpravu vody po zimě a celkové zprovoznění bazénu. Kdy je čas probudit bazén k životu? Jestliže venkovní teploty již nepadají pod bod mrazu a teplota vody se pohybuje mezi 10 až 15 °C je ten pravý čas na odzimování bazénu.

Jaké kroky jsou potřeba udělat při odzimování?

Prvním krokem při vaší cestě za bazénem, který je připraven na koupačku, je důkladné očistění stěn i dna. Zbavte se všech usazených nečistot. Připojte filtraci a případně i solární ohřev dle návodu. Doplňte vodu tak, aby byla správná výška hladiny a začněte intenzivně vodu filtrovat (doporučuje se alespoň 24 hodin v kuse). Nyní můžete začít s úpravou vody. Jak? Tvrdost vody je upravit a stabilizovat pomocí speciálních přípravků. Dále si zjistěte pH vody a případně ji změňte. Posledním krokem je přidání chloru. Je jasné, že ne každý je odborník na vše. Ne každý má čas se o bazén důkladně start. V dnešní moderní době je možnost objednat si znalce, aby se i váš bazén dočkal odborné péče. Tyto služby vám pomohou prodloužit životnost bazénu.