Jaké šaty vám budou slušet?

Šatů je celá řada a navzájem se od sebe liší nejen barvou – v současné době jsou nejoblíbenější především riflové a hořčicové šaty. Nicméně barva není to nejhlavnější, čeho byste si měli při výběru všímat. Dokonce to není ani materiál – sice je pravda, že materiál je velmi důležitý, nicméně není to hlavní, co určuje, zda vám dané šaty budou slušet, nebo ne. Ptáte se tedy, co to je? No přeci střih!

Ne každý střih je slušivý na všech postavách. Společně si tak projdeme ty nejzákladnější a nejrozšířenější střihy a řekneme si, jakým tipům postav sluší nejvíce.

volné šaty

Prvním – a to asi nejrozšířenějším střihem, je klasická rozšiřující se sukně. Tento stři je typický tím, že vršek šatů je upnutý a zvýrazňuje hezká prsa a úzká ramena. Pod prsy se šaty zužují a nastává volná sukně. Díky tomuto střihu jde snadno zamaskovat větší bříško i zadeček. Díky tomu zvýrazníte svoje kladné stránky a zamaskujete menší nedostatky.

Oproti tomu stojí druhý velmi oblíbený střih – upnuté. Tento střih je charakteristický tím, že přesně obepíná celou postavu – od prs, přes břicho až po zadek. Tento střih si tak mohou dovolit opravdu jen ty nejhubenější ženy s bezchybnou postavou a dlouhýma nohama. Ostatním ženy mají bohužel smůlu. Nicméně pokud patříte do hrstky vyvolených a můžete si dovolit nosit i takovéto oblečení, věřte, že se za vámi otočí úplně každý muž!

dlouhé šaty

Poslední možností jsou volné šaty. Tyto šaty často svým střihem připomínají noční košile. Jsou typické tím, že jsou volené a velmi pohodlné. Výborně se tak hodí nejen na nošení do práce, ale i do přírody nebo na rodinné návštěvy. Tento střih sluší opravdu každému – a to bez rozdílu výšky, hmotnosti, nebo tvaru postavy. No nezní to prostě výborně?

Nicméně každý střih má něco do sebe. Myslete tak vždy na to, abyste se v šatech cítila pohodlně. Na ničem jiném v podstatě nezáleží.