Je pro každého teplo domova samozřejmostí?

Mnoho dětí vyrůstá v dětských domovech a nezná lásku a něhu od rodičů, která je jinými brána jako samozřejmost. Většina z vás, kteří čtete tento článek si ani neumí představit život, nad kterým bych se s vámi ráda společně zamyslela.
pohoštění ke krbu.jpg

Jaké to asi je žít v dětském domově? Jaký je rozdíl mezi dítětem z dětského domova a dítětem z fungující rodiny?

Většina dětí, které mají štěstí a vyrůstají šťastně s rodiči, je v téhle době rozmazlena, chce nejnovější elektroniku a telefon, který stojí téměř dvojnásobek platu průměrného českého občana, chce drahé hračky a dárky, chce jezdit na drahé dovolené a nezná hodnotu peněz. Neváží si okamžiků strávených s rodinou a neuvědomují si, že jiné děti by za takové okamžiky daly všechno, ale bohužel je většina z nich nikdy nezažije. Dítěti z dětského domova vykouzlí úsměv na tváři tak málo. Je šťastné i za největší maličkost.

Myslím si, že je dnešní společností lidí svým způsobem zapomínáno na děti z dětských domovů, což mě hrozně moc mrzí. Kdyby každý občan české republiky udělal aspoň jednou za půl roku dobrý skutek a nakoupil dárky, které by přinesl dětem z dětského domova, svět by byl hned o mnoho lepším.
dívka na cestě.jpg

Myslím si, že by byl krásný zážitek pro dobře fungující rodinu koupit na Vánoce několik dárku a jet je předat dětem. Děti vám na oplátku ukážou upřímnou radost a vděk a o tom Vánoce přeci jsou.

Existují také sbírky a nadace pro dětské domovy (například Život dětem, Kuře), kam lze prostřednictvím běžného účtu poslat peníze, ale myslím si, že když uvidíte radost dětí, budete z toho více šťastní uvnitř a pomůže vám to nalézt vnitřní mír.
rodina jí u stolu.jpg

Nikdo neví, jaký je pocit vyrůstat bez lásky- myslím si, že láska pečovatelek není to samé jako láska rodičů, proto bychom měli všichni udělat vše co je v našich silách, abychom bojovali o pomoc správné věci.