Krásná znamená štíhlá?

Všichni víme, že rovnítko se mezi tato dvě slova neustále klade. Co naplat, žekrása je relativním pojmem, protože je přece nesmysl, aby se každému líbilo to samé. Může se o tom napsat stovka stránek a mladým lidem se to může neustále opakovat, nebude to mít však zcela žádný účinek.
Světem totiž vládne:
tlustá v zrcadle.png
Kult štíhlosti
Nebudeme-li štíhlé, nebudeme se líbit, nebude nás žádný muž chtít, budeme se stydět jít do společnosti s nějakým kilem navíc. Se sebemenším nárůstem váhy utrpí naše sebevědomí neuvěřitelnou ránu. Tato tvrzení jsou podporována celebritami, štíhlounkými miss a nerozumnou touhou všech ostatních žen okolo. Začíná to už téměř v dětství, kdy mnoho dívek by se chtělo stát tanečnicemi, baletkami, modelkami a ty přece mají štíhlost v popisu své práce.
Mít ráda svoje tělo je předpokladem toho mít ráda sama sebe a být ve svém životě šťastná.Když se žena nelíbí sama sobě, nebude se líbit ani mužům, nebude spokojená v sexu a vztah bude ničit svými neustálými hovory o štíhlosti a perfektním vzhledu. Jak jedno je to většině mužů, kteří chtějí mít doma především spokojenou a vyrovnanou partnerku!
štíhlý pas.jpg 
Kam může vést ideál krásy
Co s ideálem, je-li zároveň neženský, nepříjemný a protivný.Každý určitě zná ze svého okolí spousta žen při těle, které mají u mužů a celkově ve společnosti více úspěchů než jejich dokonale štíhlé kolegyně. Usměvavé, milé, se stále dobrou náladou, dokáží už při prvním rozhovoru upoutat a zaujmout, je nám s nimi dobře. Na nějaký kult štíhlosti vůbec nemyslí. A dělají dobře.
dívky s křídly.jpg
Protože těm, co se drastickými dietami a úporným hubnutím dopracovali k ideálu krásy, se může stát, že jednoho dne v zrcadle místo pěkné štíhlé ženy uvidí pořád tlustější a tlustější tělo. Přestanou totiž být samy sebou a začnou se vnímat zkresleně.A od toho je již jen krůček k vážnému onemocnění mentální anorexií nebo bulimií.