Nejčastější druhy bazénů, a jaký zvolit

Zvolit si správně bazén, aby byla spokojenost dlouhodobá, a nebylo nutné další rok hned pořizovat nový, to je věcí rozmyslu. Na trhu seženete velké množství bazénů, jejichž rozdíly jsou dle velikosti, materiálu, životnosti, ale i ceny. Jaké jsou druhy bazénů?

Nafukovací bazény

Klasikou jsou nafukovací bazény. Ty se hodí pro ty, kdo mají jen malý prostor k využití, nebo si nemohou dovolit dražší varianty. Nafukovací bazény se vyrábí ve spoustě velikostí, od miniaturních bazénků pro kojence, přes bazénová hřiště pro batolata, až po větší bazénky, kam se pohodlně usadí celá rodina. Jejich nevýhodou je nízká životnost, protože tento druh bazénu se snadno propíchne, a zničí. Obvykle se tedy využijí na jednu, maximálně dvě sezóny, a pak skončí v kontejneru.

bazének kačenka

Bazény s konstrukcí

Tyto bazény jsou již pevnější variantou, a mají rovněž delší životnost. Vyrábějí se v mnoha provedeních i velikostech. Klasické jsou kulaté bazény, které se používají jako nadzemní, ale i částečně zakopané. Dále pak jsou na výběr hranaté, či obdélníkové bazény, které mohou mít šířku a délku vhodnou i pro použití nafukovacího lehátka, ale zároveň být nízké, aby se zde zabavily i malé děti. K tomuto druhu bazénů už je zapotřebí pořídit různorodé vybavení, jako například filtraci, schůdky, plachtu, a samozřejmě správnou bazénovou chemii. Po sezóně je obvykle nutné bazén vypustit, umýt, a rozložit, aby se dal schovat.

obdélníkový bazén

Bazény do země

Nejdražší, ale také nejvýhodnější variantou jsou pak bazény zabudované do země. Tyto bazény totiž na zimu neschováváte, pouze je vypustíte, nebo vhodně zazimujete. Nejčastěji se zde setkáváme s obdélníkovými bazény Bazenygluc.cz. Už usazení bazénu je však náročným úkolem, který je nejlepší přenechat zodpovědné firmě, která se na tento úkol zaměřuje. Začíná to výkopovými pracemi, dovezením bazénu, jeho usazením, připojením k filtraci a čerpadlu, a později je potřeba provádět pravidelný servis, a čištění. Nejkvalitnější plastové bazény do země u nás zakoupíte u firmy Gluc PBS, která se zabývá výrobou těchto zahradních skvostů v nejvyšší možné kvalitě.