Nemovitosti na prodej jsou i v Chorvatsku


Chorvatsko jako antistres – že je letní pobyt u moře perfektní dovolenou, na to už přišlo mnoho lidí, ale možná ne všichni si uvědomují, že dovolená u moře přispívá jako antistres i z toho důvodu, že je tam teplo. Nízké teploty vzduchu totiž působí jako stresový faktor, a pokud se k nim připojí i nízká inverzní oblačnost a zatažená, šedá obloha, máme na stres a deprese vysloveně zaděláno. Právě proto se podzimu a zimě v naší zemi přičítá značný negativní vliv na lidské chování, které někdy hraničí až s návštěvou psychiatrické ordinace.

moře v Chorvatsku

V České republice je slunečných dnů od října do března opravdu málo, a spolu s chladným povětřím máme v té době pocit, že žijeme jaksi napůl, že spíše přežíváme, a že nemůžeme plně rozvinout svůj tvůrčí potenciál. Musíme se neustále do něčeho zahalovat, nemůžeme si dovolit vyjít ven jen v tričku a v tříčtvrtečních kalhotách, a samozřejmě se těšíme, až konečně zas bude venku příjemné teplo a Slunce nad hlavou.

pobřeží Jadranu

V Chorvatsku si však Slunce nad hlavou užijete mnohem víc, a máte-li možnost využít v Chorvatsku prodeje nemovitostí, neváhejte a rozlučte se s mírným klimatickým pásmem třeba natrvalo. Přestěhujte se do subtropické oblasti, kde rostou palmy, a i když to v lednu nebude v moři na koupel, je tu přece jen o poznání tepleji.

Trávit podzim a zimu v Chorvatsku nemusí být žádná nuda, tamní příroda a mořský příboj lépe ionizují vzduch a nabíjí energií a budete tu mít v té době i více možností pro cestování do vnitrozemí. Podzimní a zimní období jsou tu navíc velmi krátká, rozhodně mnohem kratší, než ve středu Evropy. A možná, že po středoevropském klimatu nezatoužíte ani v době, kdy byste mohli trávit zimu na horách, anebo se v létě vypravit na vodáckou výpravu po Vltavě. Přímořská oblast ukrývá více lákadel, ale to podstatné je teplejší a příjemnější podnebí, které snižuje míru stresu, zlepšuje náladu a umožňuje prožít příjemnější život.