Ochutnejte poctivý domácí sirup

Před heřmánkem smekni, před bezem klekni. Víte, proč toto pořekadlo říkávaly naše babičky? Protože černý bez je velmi léčivá bylina, která má mnoho pozitivních účinků na lidský organismus. Pomáhá snižovat horečku, pomáhá tělu bránit se infekci, jeho listy pomáhají při otocích, zkrátka je to všestranná bylina, která je právem považována za jednu z nejlepších. Černý bez by proto měl mít ve svém jídelníčku každý, a to alespoň v nějaké minimální formě. Černý bez sirup může být skvělým zdrojem tohoto bylinného zázraku.

bezový sirup

Proč náš sirup?
Je vyrobený jen z BIO citronové šťávy, třtinového cukru a výluhu z květů černého bezu. Žádné přidané konzervanty, barviva a další podobné chemické nesmysly. Dáváme si záležet na tom, aby byly naše výrobky co nejblíže přírodě. Najdete ho u nás v balení 250 ml, 500 ml a 3 kila.

Jak si ho nejlépe vychutnat?
Naše sirupy jsou velmi kvalitní, mají skvělou chuť, a díky tomu se hodí jak do studených nápojů, tak do teplých. Nejlépe si ho vychutnáte narušený s vodou, nebo jako vynikající domácí limonádu. Když přidáte do sirupu sodu, přidáte ještě lístek máty a kousek ovoce – nejčastěji citronu, máte limonádu, bez které si už léto nedovedete představit.

černý bez

Je bez zbytečného cukru
Cukru je v něm jen tolik, aby šla šťáva zakonzervovat přírodní cestou. Bez něj by sirup vyrobit nešel. I tak jsme ho ale dali jen tolik, aby vznikl sirup, takže ho můžete používat i jako alternativu cukru nebo medu třeba do čaje. Experimentům se meze nekladou, vyzkoušet můžete klidně i bezový punč. Uděláte horký čaj, přidáte trochu vína a ovoce, a uvidíte, co z toho vznikne.
Bezový sirup sice seženete relativně na každém kroku, ale bezové šťávy v něm asi moc nebude, zato bude prošpikovaný cukrem. Vsaďte na kvalitu za naší produkce, a vychutnejte si poctivý domácí sirup z kvalitních surovin.