Omezte koupání ve vlastním bazénu v dobách sucha

Ano, všechno to zní až příliš lákavě. Vlastní bazén, do kterého čůráte maximálně vy sami, vlastní voda, vlastní čisticí prostředky a chlor, vlastní pohodlí, vlastní symbol statusu (na machrování před chudými sousedy, kteří mají akorát ten nafukovací). Všechno jste to dokázali, úspěšně jste se zařadili do řady bezútěšných milovníků vlastní existence, gratulujeme. Nyní je ale třeba to trochu omezit. Řekněme v zimě, kdy napadne hodně sněhu, tak si klidně můžete nějaký srazit do bazénu, ohřát si ho a máte fajn koupel, v tom vám nikdo zabránit nemůže. Pokud už ale několik let nebyla pořádná sněhová zima, panují extrémní vedra a sucha a vy si stejně napustíte váš soukromý bazén, jezírko, rybník, cokoliv, tak jste nejen sobec, ale ještě k tomu egoista.
vodní hra.jpg

Bazén jako prohřešek proti vodě

Namísto, abyste si udělali pěkný výlet jednou do týdne, se raději namočíte u vás jednou do týdne ve vašem bazénu. To, že za údržbu a čištění bazénu dáte více, než kdybyste jezdili někde na koupaliště či k jezeru, to už ponecháváme vaší vlastní rozpočtové fantazii. Je to posh, dobré na insta fotky, ale nalejme si čistého vína, nemůžete čekat, že když si napustíte x set litrů vody na umytí vašich nohou, že vám pak nepoteče na zahrádku či do koupelny. Kdo si napouští bazén a zalívá kameny, nemůže si stěžovat, že je potom sucho, protože k němu značnou měrou přispívá. Kdokoliv, kdo si napustí i v těchto vedrech bazén, má obrovské cojones, protože nejenže riskuje ještě sušší krajinu kolem sebe, ale také dává do celého sousedství jasný vzkaz – je mi jedno, že za chvíli nebude co jíst, hlavně, že si budu moci smočit nohy.
žena na břehu.jpg

Nikdo vám nemůže rozkazovat

O to se taky nikdo nesnaží. Ale už se neříká a nezakazuje, že vás nikdo nemůže nejen kritizovat, ale také tlačit do toho, abyste možná neodčerpávali vodu z potoku, nádrže či řeky, ale nechali jí pěkně tam na horší časy. Stejně jako voliči Babiše, i vlastníci bazénu v těchto vedrech někdy naprosto kašlou na všechno okolo, hlavně, že se oni budou mít líp.

Kdyby náhodou jste se chtěli vykoupat, vám ihned může poradit, jak být lidskou zátěží pro celé okolí.