Pánové, víte jak nosit šortky?

Móda šortek byla ze začátku určena pouze pro děti, a to z jednoho prostého důvodu. Děti si při hraní neušpinily kalhoty a neměly věčně prodřená kolena. To že pak místo odřených kalhot, měly odřené nohy, na to už se asi nemyslelo. Staly se součástí hlavně školních uniforem, kdy je nosili hlavně chlapci. Ovšem dospělého muže jste ještě před několika desítkami let v šortkách nezahlédli. I dnes se proto najdou zarputilí odpůrci tohoto nekonvekčního oblečení. Spoustě mužům stále může připadat nepatřičné nosit něco, co není důstojné jejich věku nebo postavení.
 chlap v kraťasech
Vše se ale začalo měnit během první a druhé světové války, kdy se šortky staly součástí uniforem vojáků a muži se na ně začali dívat jinak. Po válce toho využili návrháři a hlavně herci v Americe, kteří se tak stali průkopníky šortek na běžné nošení a těm se tak dostalo konečně uznání.
 
Na výlet nebo na dovolené oblíkáme šortky velmi rádi. Jedná se o pohodlný kousek oblečení, který si na sebe rádi oblékneme. Když se v nich cítíme tak pohodlně, proč je neobléknout i do města? Jak je správně sladit s ostatními kousky oblečení, abychom nepůsobili spíš komicky než stylově?
 

Kdy je obléknout?

Vlastně kdykoliv. Pokud jenom trochu počasí dovolí a nemáte ten den zrovna důležitou pracovní schůzku nebo slavnostní večeři. Pokud na sebe přeci jenom nechcete upoutat zkoumavé pohledy, nenoste šortky v chladném počasí. Šortky rozhodně neoblékejte ani na společenské oslavy, s výjimkou zahradních party, kdy by se tento druh oblečení mohl s přimhouřením oka akceptovat.

kamenné molo

Jak vybrat ty správné?

Šortky, stejně jako jiný druh oblečení, musíte vybírat s rozvahou. Rozhodující je správná délka a střih. Říkáte si, že to není nic nového, z čím byste měli mít problém. Ovšem možná byste se divili, kolik mužů dokáže při výběru tápat. Ideální délka by měla být lehce nad kolena, ale maximálně 5 cm, jinak budete vypadat poněkud nepatřičně.