Pořizování kočky

Ačkoliv jsou kočky dost soběstačné, pořád se o ně budete muset postarat, jestliže ji chcete mít doma. Před jejím pořízením byste měli zařídit několik věcí, aby se cítili u vás jako doma a nemuseli jste se potýkat s problémy.
            Na misky si kočky navyknout poměrně rychle. Můžete koupit nějaké menší, je však samozřejmě třeba měnit vodu na čistou a jídlo. Jídlo má každá kočka naučené jinak. Buď se stravují čistě se suchým jídlem, nebo jí kapsičky s omáčkami a masem. Bez toho se ale obejdou, můžete je naučit čistě na suché. Zainvestujte ale do kvalitního výživného jídla, kočky dokáží vycítit špatné balení a budou z něj zvracet.
kočka v pelíšku
            Kočky si na vyvenčení příliš nepotrpí. Proto existují steliva pro kočky, se kterými vyplníte nějaký lavor. Váš mazlíček si zde může bez problémů ulevit. Je třeba pravidelně obměňovat písek, dávat si pozor na umělohmotné stelivo, ze kterého se kočka spíše začne dusit. Pokud ještě nepřišel čas na výměnu, ale záchod je již špinavý, nečekejte a vyměňte. Chtěli byste snad vy jít na toaletu ve špinavém prostředí?
            Škrabadlem si ji jistě získáte. Pomáhají drápům a vaši pohovku zachrání od zničení. Navíc se v dražším zboží dají sehnat i škrabadla s více patry, s úkryty a hračkami zavěšenými navíc. Samotný pelech můžete pořídit také, ale problém je v tom, že si tento druh zvířete najde své útočiště vždy tam, kde se zachce jemu. Můžete se pokusit posadit pelech na místo s velkým rozhledem na místnost a pravděpodobně zde setrvá, ale spíše počítejte, že vám sebere postel. Proto škrabadla jsou nejen ideální na umístění, protože se dají do rohu a zvíře vše vidí, ale také má pelechy, které později využívá.
kotě u stromu
            Nezapomínejte nakoupit ani hračky, dobroty a další radosti. A pro případné línání kočky si nezapomeňte nakoupit váleček, který chytá chlupy z oblečení. Stojí pár korun a vy se zbavíte všech chlupů během chvilky.