Staňte se pány svého času

Taky si občas říkáte, že nic nestíháte a nic není podle vašeho plánu? Na schůzky chodíte pravidelně pozdě a i mezi přáteli jste považování za toho, kdo přijde vždy poslední. Ráno vstanete a, než se nadějete, už zase ležíte v posteli a dny plynou rychlostí blesku.
Zastavte se na chvíli a zhluboka se nadechněte. Takhle už to dál nejde. Tímhle způsobem vám bude život proklouzávat mezi prsty a vy budete jen ve stresu.
Je na čase stát se pány vlastního času. Pohodlně si sedněte a vezměte si tužku, diář nebo kus papíru.
tetování na předloktí.jpg
1. Všechno si sepište
Napište si všechny věci, které potřebujete udělat a pokud máte naplánované nějaké schůzky, zapište si časy a místa, kde se budou konat. Zkuste si roztřídit veškeré povinnosti dle svých priorit a to, co je urgentní dejte na vrchol svého seznamu. Naplánujte si věci tak, abyste je byli schopni splnit.

2. Začněte postupně plnit seznam
Začíná ta náročnější část. Je na čase začít dodržovat, co jste si napsali. Zpočátku to bude těžké, ale jakmile si začnete odškrtávat ze seznamu, zaplaví vás pocit uspokojení z toho, že se konečně něco děje. Uvidíte, že bude chtít mít, co nejdříve všechno hotovo.

3. Na narozeniny, svátky a jiné události myslete dopředu.
Když už zvládnete plnit si denní seznamy úloh, je třeba si uvědomit, že musíme myslet i více dopředu. Narozeniny přátel a rodiny řešte, alespoň měsíc dopředu. Udělejte si představu, kolik peněz do dárků chcete dát a jaké dary chcete koupit. To samé platí o svátcích, jako jsou třeba Velikonoce nebo Vánoce. nabízí skvělý seznam toho, jak se připravit právě na kouzelné Vánoce.
silueta při útěku.jpg
4. Hlavně zůstaňte v pohodě
Nejdůležitější částí je zůstat nad věcí a nerozčilovat se, když zrovna nestihneme splnit celý sezam úkolů. Každý den si najděte chvíli, kdy se pohodlně posadíte, zavřete oči a budete na chvíli sami se sebou. Relax a odpočinek jsou pro naše duševní zdraví důležití, tak jim dejme prostor.