Stěhování spojené s vyklízením může být snazší, než jste předpokládali

Někteří lidé řeší v životě události, s nimiž jaksi nepočítali, anebo si neuvědomili, že mohou někdy nastat. Stává se to například v situaci, kdy se náhle vlivem úmrtí rodičů či prarodičů stáváte dědicem, a máte navíc možnost přestěhovat se do zděděné nemovitosti. Uvítají to zejména ti, co bydlí v pronajatém městském bytě, a dědictví se týká venkovského domu nebo rekreační chaty. Jakmile se ukončí dědické řízení a přejde majetek do vašeho vlastnictví, můžete s ním disponovat po svém, a jednou z možností je i nastěhování a provádění jeho rekonstrukce „za pochodu“. Investice do technického stavu objektu se pak vyplatí rozhodně víc, než platby nájemného do bytu, který vám nepatří.

skladové kontejnery

Když si představíte situaci, že jste právě obdrželi rozhodnutí o vypořádání dědictví, jde o slavnostní okamžik, kdy již můžete začít objednávat stěhovací firmu a vybírat termín stěhování. Ale má to jeden háček. Co s věcmi, které máte v bytě, a co s těmi, co se nachází v domě? Jistou možností je pronájem skladových kontejnerů. Co tím máme na mysli?

Skladové lodní kontejnery jsou plechové boxy o průřezu dva a půl krát dva a půl metru a délkách šest nebo dvanáct metrů, které si necháte umístit na zahradu před vchod do domu, a kam budete postupně navážet předměty z bytu. Budete tak mít vše na jednom místě a tím pádem získáte čas pro probírku věcí po zemřelém. Co se vám nehodí, odložíte stranou a necháte svézt do sběrného dvora nebo někomu darujete, a co se hodí, postupně přemístíte z kontejneru do obytného prostoru domu.

přeprava kontejnerů

Kontejner lze využít i po dobu rekonstrukce, pokud budete potřebovat vaše věci chránit před prachem a stavební sutí. Vaše věci budou v bezpečí a hlavně ve vaší blízkosti, takže bude možné kdykoli cokoli ihned využít. Můžete tu mít uložený nábytek, svítidla, koberce, oblečení a obuv, vybavení kuchyně a další domácí spotřebiče.