Studený vzduch v parném létě

Udržet si doma chládek i přesto, že venku zrovna panují tropy, není často vůbec snadné. Se správným interiérovým vybavením to ale není nemožné.

Studený vzduch v parném létě

Letní prázdniny byly za několik posledních let ve znamení velkých veder. Ukazatele na teploměrech ukazovaly teploty přesahující tropické třicítky zcela standardně, takže není divu, že řada problémů, ale i zvířat v té době měla různé zdravotní potíže. Vedra takové intenzity a hlavně tak dlouho trvající nebyly v našich zeměpisných šířkách dlouho zvykem, ale vypadá to, že bychom si nakonec zvykat měli. To ale nemusí znamenat rezignovat na to. Existují způsoby, jak si doma udělat chládek a přitom se nenechat finančně zruinovat.

Nástěnná klimatizace

Chcete-li používat něco opravdu efektivního, vaše volba by měla padnout na klimatizaci praha. Při poměru cena výkon se jedná o opravdu dobrou investici, kterou samozřejmě oceníte hlavně ve dnech, kdy se zase budou ozývat tropy. Ovšem i v noci její zapnutí přijde vhod. Přeci jen, člověk se potřebuje době vyspat a v letních nocích je to často velice složité.

Samozřejmě, že neexistuje pouze jeden jediný model klimatizace, ale koupit si jich můžete daleko více. Klasickou nepřenosnou zná asi každý. Je velmi efektivní a některé verze mohou dokonce fungovat i na opačný chod, tedy jako topení. Pokud však chcete ušetřit, jelikož hledíte na každou korunu, klidně si zvolte i některý z mobilních typů, které sice nejsou tak silné jako tradiční verze, ale stále dokáží pokoj ochladit více než dostatečně. Navíc je možné je používat v jakém pokoji zrovna chcete. Vzít si můžete mobilní klimatizaci třeba i na chatu, pokud tam máte připojení do elektrické sítě.

Ventilátor

Hodně lidí dává raději přednost standardním větrákům s velkým průměrem. Je to jedna z možností, jak si trochu vylepšit domácí tepelnou pohodu, ale není to vyloženě ideální řešení, je jen levnější. Největší problém zde je ve víření, které sice působí chladivě a osvěžujícím dojmem, ale na druhou stranu distribuuje po místnosti drobné alergeny ve formě různých pylů, případně prachu. A to není hlavně pro citlivější jedince se sennou rýmou zrovna ideál.