Tipy, jak vybrat ten nejlepší narozeninový dárek

Mnoho z nás při příležitosti něčích narozenin přemýšlí, jak danou osobu obdarovat. Co by jí udělalo radost? Pokud se jedná o osobu opravdu blízkou, jistě jí chcete obdarovat dárkem, ze kterého bude mít skutečně radost. Abyste si i vy dokázali s touto nelehkou disciplínou poradit, přinášíme vám několik tipů, které vám jistě s výběrem toho pravého dárku pomohou.

zabalený balíček

Pro koho dárek budeme kupovat?

Pokud chceme dárek kupovat, klíčové je pro koho. Je celkem logické, že jiný dárek budeme shánět pro šéfa k Vánocům a jiný pro dítě k narozeninám. Chvíli si proto sedněte a zapřemýšlejte, kupujete dárek pro mladší či starší ročník? Jste spolu pouze v ryze pracovním vztahu nebo vás spojuje něco víc? Vycházíte spolu dobře, či se jedná o čistě pracovní vztah? Chováte k dotyčnému úctu a respekt? Jedná se o úplně cizího člověka a vy nevíte, co přesně má rád? Právě tyto otázky mnohdy pomohou k finálnímu rozhodnutí.

obdarovaná žena

K jaké příležitosti?

Krom osoby, pro kterou chceme dárek kupovat, je důležitá i příležitost. Zatímco dárek pro kolegyni k svátku můžete vyřešit květinou a vkusným 3d přáním, se členy rodiny to už tak jednoduché nebude. Nejhorší jsou právě stále se opakující události, jako jsou narozeniny, svátek nebo třeba Vánoce. Najdou se tedy i tací, kteří už na vánoční svátky zcela zanevřeli a chtějí tohle šílenství přečkat v klidu rodinném. Téměř každý z nás má však vedle sebe někoho, na kom mu skutečně záleží a udělat mu radost při zvláštní příležitosti. K svátku postačí drobnosti, květinou nebo sladkostí nikdy nic nezkazíte. K narozeninám se pak vyplatí investovat do větších darů. Samostatnou kapitolou jsou pak dárky pro slavností životní události, jako je svatba, promoce nebo narození potomka.

Hodnota samotného daru

Mějte na paměti, že dokonalost samotného daru netkví v jeho peněžní hodnotě, ale právě v jeho vhodnosti a radosti, kterou dokáže přinést obdarovanému.