Umíte si naplánovat líčení dopředu?

Některé ženy se nelíčí vůbec, jiné pouze občas a pak jsou ženy, které jsou zvyklé líčit se každý den, protože by se bez šminek cítily jako nahé. Denní make-up by se přesto měl lišit podle toho, zda je pracovní den nebo víkend. Když se chystáte vyjít večer ven nebo vás čeká nějaká jiná zvláštní příležitost, je dobré se nad budoucím líčením trochu zamyslet. Mělo by ladit s oblečením, roční dobou i akcí, o kterou se jedná. Pokud jste zvyklá se líčit každý den víceméně stejně, je příjemné dopřát si pro jednou trošku jiný vzhled.

světýlka za dívkou

Co vše je třeba naplánovat?

Pokud se chystáte například na ples, do divadla nebo na svatbu kamarádky, rozmyslete si nejprve, co si obléknete. Zda si vezmete něco z vašeho současného šatníku, nebo si pořídíte nové šaty. Rozmyslete si, jaké boty si vezmete, jaké doplňky atd. S tím vším by totiž měl souviset váš make-up. Poté se zaměřte na samotnou kosmetiku. Zda máte doma vše, co budete potřebovat. Nebudete potřebovat něco dokoupit?

kytička ve vlasech

Položte si pár otázek?

 

Pokud se cítíte v této oblasti trochu nejistá a ztracená, můžete si položit tyto otázky, které Vám vaše rozmýšlení usnadní.


·         O jakou událost se jedná, kdy začíná a kdy končí?


·         Oblečení jakého stylu budete mít na sobě? Jakou barvu má?


·         Jak si upravíte vlasy?


·         Víte, jaké líčení Vám sluší? Zaujalo Vás něco, co byste chtěla na sobě vyzkoušet?

 použité šminky

Pusťte se do toho!

 

Než se začnete líčit, vše si připravte, ať pak nic potřebného nehledáte. Dále si připravte pár nezbytných věcí, které si vezmete s sebou, pro případ potřeby opravy. Jestliže se bude jednat o denní událost, nevolte těžký vzhled. Pokud se akce protáhne do večera, mějte s sebou přípravky pro večerní únavu. Hnědá nebo šedá barva se hodí ke všemu. Pokud si chcete dopřát nějaké výraznější líčení nebo například umělé řasy, je dobré si takové líčení předem vyzkoušet. Nebudete pak v den D nemile překvapené.