Zahoďte klasické cigarety

Už na základních školách probíhají různé osvětové semináře na téma škodlivosti kouření. Počet nových kuřáků to ale nijak nesnižuje. Naprostá většina kuřáků začíná kouřit klasické cigarety, protože jsou nejrozšířenější a často je také vidí u svého nejbližšího okolí – typicky v rodině. Starší generace jen těžko hledají alternativy ke klasické cigaretě a proto je právě cigareta tím prvním co mladí lidé začínají kouřit.

fialová cigareta

Klasická cigareta ale řadě malých kuřáků nevyhovuje. Je to nejen tím že potřebují zapalovač, který se často ztrácí, a co je hlavním důvodem – klasické cigarety barví prsty, zuby, dokonce i vlasy a oblečení, a může způsobovat i zežloutnutí pleti. Navíc klasická zapálená cigareta byla původcem nejednoho požáru. V neposlední řadě klasické cigarety produkují sytý dým, který je doprovázen výrazným aromatem, a ten může dělat problémy nejen samotnému kuřákovi, ale i jeho nekuřáckému okolí.

Moderní náhrady cigaret
Během posledních pár let prošla vývojem i nabídka kuřáckých potřeb. Na trh se dostaly elektronické cigarety, které mají oproti klasickým cigaretám velké množství výhod. V tomto druhu cigaret se používají tekuté náplně, které se nahřejí a následně se mohou kouřit. Obsahují nikotin, ale množství škodlivých látek je daleko nižší. Vydechovaný kouř nebarví ani prsty ani oblečení a hlavně nezapáchá tak silně jako běžné cigarety. Ke kouření elektronické cigarety nepotřebujete ani zapalovač, cigareta funguje na baterie a nahřívá se sama.

elektronická cigareta

Jednou z moderních cigaret je joyetech, která je na trhu k dostání v několika barevných provedeních. Má kompaktní rozměry, které ocení i dámy s menšíma rukama. Co se týče náplní, na výběr je jich opravdu velké množství – od klasických až po ovocné či mentolové. Vyzkoušejte náhradu klasických cigaret, které jsou o něco zdravější a komfortnější.